Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Вакво простување од Марадона направија само во Еквадор

Марадона почина во средата како последица од срцев удар. Целиот свет и натаму му одава почит. Така беше и во Еквадор. Во тамошниот фудбал донесена е одлука овој викенд на сите мечеви да има една минута молк, но не пред мечевите, туку во текот на мечевите.

Сите мечеви во еквадорската лига беа прекинати точно по 10 минути игра, во знак на сеќавање на Марадона, односно една од најголемите „десетки“ во историјата на фудбалот.

 

Facebook