Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Вернер со два брзи гола го зголеми водството на Германија

Тимо Вернер кој на првиот натпревар помеѓу Германија и Македонија не се прослави и промаши зицер, вечерва постигна два брзи гола.

Првиот во 70. минута

вториот гол го постигна во 73. минута.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама