Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Во Барселона можат мирно да спијат – Момчето синоќа ги уништи играчите на Јувентус

Барселона синоќа во Торино го совлада Јувентус со 2-0.

Каталонскиот великан изненадувачки лесно ја совлада Старата дама, а младиот 17-годишен Педри одигра одличен натпревар на теренот.

Новата надеж на Барселона заврши навистина одлична работа. Фудбалерите на Јувентус беа измачувани со него, особено Хуан Куадрадо.

Тој ги уништи играчите на Јуве. Имаше одлични потези, прекрасни дриблинзи и неговата игра заслужи исклучително висок рејтинг.

Погледнете што правеше овој 17-годишник и во Барселона можат да спијат мирно во иднина бидејќи покрај Ансу Фати тие имаат уште една млада sвезда во своите редови.

loading...

Facebook