Connect with us

Фудбал

„Вратата му е отворена“, Конте го повикува Ериксен да тренира со Тотенхем

Кристијан Ериксен доби покана од Антонио Конте да тренира со неговиот поранешен клуб, Тотенхем.

Данецот работеше напорно, бидејќи бара враќање во фудбалот.

Ериксен ја откри својата амбиција повторно да игра и да биде подготвен за Светското првенство.

Тој доживеа срцев удар за време на Европското првенство и оттогаш не игра.

„За Кристијан вратата секогаш ќе биде отворена. Да го видиме повторно подготвен за игра е одлична вест“, изјави Конте.

 

Реклама

Facebook

Реклама