Connect with us

Фудбал

Втор пенал и нов пресврт на „Олимпико“! (ВИДЕО)

По 2:2 во регуларниот дел, се игра продолженија во финалето на Купот на Италија.

Интер прв поведе, Јуве направи пресврт, а потоа израмни Чалханоглу на 11 јарди за продолженија.

Првото продолжение донесе нова казна за Интер. Де Лихт непотребно го фаулираше Де Вриј, а Иван Перишиќ погоди за 3:2.

После тоа Иван Перишиќ постигна уште еден гол и се чини дека тука се е готово!

Реклама

Facebook