Connect with us

Фудбал

Замената на Роналдо проработи, Јуве води против Специја (ВИДЕО)

Мојз Кин го постигна својот прв гол по враќањето во Јувентус.

Кин дојде во Јувентус како замена за Кристијано Роналдо, кој се врати во Манчестер Јунајтед.

Кин не успеа да направи некое значајно влијание во првите два натпревари против Наполи и Милан, но вечерва против Специја постигна убав гол за водство на својот тим.

Во 28. минута со одличен и прецизен удар го совлада голманот на домашниот тим Зоета.

Јувентус освои само два бода во првите четири кола и вечерва им треба победа на гостувањето кај Специја.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама