Connect with us

Фудбал

Занети негира дека Интер разговара со Барселона за Лаутаро

Потпретседателот на Интер, Хавиер Занети инсистираше на тоа дека клубот не разговара со Барселона за продажба на Лаутаро Мартинез ова лето.

Аргентинскиот напаѓач на „Зика“ е мета на Роналд Куман во Барса и неодамна, шпанските медиуми објавија дека каталонскиот гигант ги продолжил разговорите за негово купување.

Ова е отфрлено од Занети, сепак, кој за „TyC Sports“ изјави дека Лаутаро понатаму сака да остане во Италија.

„Во неговиот случај, како млад играч со толку многу потенцијал, нормално е дека други клубови го бараат“, рече Занети.

loading...

„Но, она што го разбирам секој ден е дека Лаутаро сака да остане во Италија. Во моментов нема разговори меѓу Интер и Барселона“, подвлече тој.

„Среќни сме со него и знам дека овде е среќен“, додаде Занети.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com