Поврзи се со нас

Фудбал

Зидан ја открива иднината на Иско

Зинедин Зидан ги затвори вратите на сите тимови заинтересирани за Роман Аларкон Суарез, познат на сите како Иско.

Шпанскиот играч за врска, имаше многу малку минути оваа сезона и медиумите алудираа на многу вести во врска со неговото можно заминување од Лос Бланкос од јануари.

Сепак, тренерот Зидан помисли да ги замолкне овие гласини, кој во едно интервју по натпреварот против Виљареал, истакнаа дека Иско нема да го напушти Реал бидејќи остана многу важен елемент за тимот.

 

 

 

loading...

Facebook