Поврзи се со нас

Фудбал

Зидан ќе одлучи за трансферите

По враќањето на Мартин Одегард, првиот тим на Реал Мадрид моментално има 25 играчи, иако во овој тим не го вклучува Андриј Лунин, кој ќе се врати во клубот за да ја игра улогата на втор голман по заминувањето на Ареола.

Алваро Одриозола и Дани Себалос исто така не се вклучени во списокот и покрај тоа што двајцата се вратија од позајмица за една сезона.

Значи, во Лос Бланкос има многу играчи и сега очите се вперени кон Зинедин Зидан кој треба да даде до знаење кој сака да го задржи и од кого сака да се ослободи.

Она што е јасно е дека ниту еден играч не сака да го напушти тимот.

Но, Зидан одлучува.

Според шпанските медиуми, Зидан ќе им стави до знаење на некои играчи дека времето кога ќе играат во тимот нема да биде одлично, но тоа е само едно нешто што ќе го направи.

Реал Мадрид мора да собере 180 милиони евра ова лето без да даде придонес.

Сепак, според медиумите во Шпанија, може да има повеќе напади.

Лука Јовиќ, Герет Бејл, Маријано Дијаз, Лукас Васкез и Брахим Дијаз, најверојатно, ќе бидат продадени.

Во средниот ред се шест играчи, како и Одегард.

Хамес Родригез, најверојатно, ќе биде продаден летово и постои можност Иско да замине.

Малку е веројатно дека ќе има промени во одбраната, иако Одриозола се врати.

Но, Марка пишува дека Зидан го прави планирањето на тимот и се очекува да има одредена продажба.

Advertisement