Connect with us

Фудбал

„Знаев дека Винисиус ќе експлодира“

Хавиер Тебас воопшто не е изненаден од добрата форма низ која минува Винисиус Јуниор во ова издание.

Винисиус досега за Реал Мадрид на 27 натпревари во сите натпреварувања постигна 15 гола и донира девет асистенции.

Тој синоќа постигна гол во полуфиналето на шпанскиот Суперкуп против Барселона.

„Не ме изненади, тоа го кажав на почетокот на сезоната. Многумина се изненадени, но знаев дека еден ден Вини ќе експлодира. Тој и Фати се два таленти кои имаме среќа да ги имаме во нашата лига и во најдобрите клубови“, изјави Тебас.

Винисиус во дресот на Реал Мадрид на 27 натпревари во сите натпреварувања постигна 15 гола и донираше девет асистенции.

 

Реклама

Facebook

Реклама