Connect with us

Фудбал

Ако мислеше дека е готово, грубо погреши: Пристигна нова казна за Ѓоковиќ!

Новак Ѓоковиќ синоќа беше дисквалификуван од УС Опен бидејќи со топка го удри судијата во вратот.

Тој веднаш доби неколку казни, освен секако дисквалификацијата од турнирот.

Така, Ѓоковиќ ги загуби сите освоени бодови на турнирот, и ја загуби својата целосна заработка од почетокот на турнирот, поточно околу 250 илјади долари.

Но, ако мислеше дека казната е завршена, тој грубо погреши, а тоа го потврди и новинарот на британскиот „Тајмс“, Стјуарт Фрејзер.

loading...

Тој на својот Твитер профил потврди дека Ѓоковиќ е казнет со дополнителни 10 илјади долари за неспортско однесување.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com