Connect with us

Фудбал

Алиоски на емотивен начин се збогува со Пандев и Ангеловски (ФОТО)

Настапот за Македонија на ЕУРО 2020 заврши, а со тоа заврши и репрезентативната кариера на Горан Пандев, заедно со Пандев замина и селекторот Игор Ангеловски.

Еден по еден сите фудбалери се збогуваа со Гранде Пандев и Ангеловски, а последен кој се збогува беше Езѓан Алиоски

„Горан Пандев, ти секогаш ќе бидеш моја инспирација. Ангеловски, во овие шест заеднички години, испишавме историја. Нема зборови со кои ќе опишам колку сум благодарен за тоа“, напиша Алиоски.

Реклама

Facebook