Connect with us

Фудбал

Алваро му одговори на Нејмар, а потоа Бразилецот целосно го изгуби нервот и не ги бираше зборовите

После срамна борба во финишот, натпреварот ПСЖ – Марсеј го доби третото полувреме, а главни актери се Алваро Гонзалес и Нејмар.

Нејмар веднаш по мечот го обвини Алваро Гонзале дека е расист и дека единствено за што жали е што не го погоди шпанскиот фудбалер во лице.

Пред да се врати дома, дефанзивецот на Марсеј излезе напред и свесно се фотографираше со своите соиграчи од темна кожа на заедничката фотографија.

“Нема место за расизам. Чиста кариера и многу соиграчи и пријатели на дневна основа. Понекогаш треба да научите да губите на теренот. Три неверојатни поени денес. Напред ОМ. Семејство, благодарам”, напиша поранешниот стопер на Виљареал и Еспањол.

loading...

Кога ја видел таа објава, Нејмер изгубил нервоза и остро му замерил на Мартинез во коментарот.

“Не си човек што прифаќа грешка. Губењето е дел од спортот. Навредувате и внесувате расизам во нашите животи. Не можам да бидам смирен. Не ве почитувам. Немате карактер. Претпоставувам што ќе кажете, пријателе … Бидете маж! Расист”, напиша тој очигледно. многу навреден Нејмар.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com