Поврзи се со нас

Фудбал

Ангеловски: Ќе го извадам максимумот од играчите за да победиме

Македонија утре го игра последениот натпревар во Лигата на Нациите, доволно е да се освои само бод на овој натпревар за пласман во Б-Лигата на ова натпреварање. По вечерашниот тренинг на “ГСП Стадиум” во Никозија, на официјалната прес-конференција за очекувањата зборуваа селекторот Ангеловски и напаѓачот Тричковски.

“Не сум селектор кој калкулира, па на нерешено и не знам да играм , тоа ми мана, ќе играме на победа, имаме одлични избор, тука не се да пополнат место, играме натпревар кој ни значи, секој позитивен резултат ќе не однесе во Б-Лигата, тоа е приоритет. Ќе го извадам максимумот од играчите за да победиме”, изјави селекторот Игор Ангеловски.

Изјавата на Тричковски можете да ја погледнете овде.

 

ФОТО: ФФМ

 

loading...

Facebook