Connect with us

Фудбал

Англиско финале во ЛШ: Челзи го посрамоти големиот Реал (ВИДЕО)

Челзи вечерва со победата од 2:0 обезбеди пласман во финалето на Лигата на шамипоните, кое ке го игра против Манчестер Сити.

Вернер го скрши мразот, за 1:0 имаше поагресивен пристап од одбраната на противникот, што му овозможува да постигне гол од одбиената топка во рамките на казнениот простор.

Реал се обидуваше да се врати во игра и да се обиде да постигне гол за израмнување но, Маунг му пресуди на Реал и погоди за 2:0.

Големо славје имаше на „Стемфорд Бриџ“, лондонскиот клуб ке ги одмери слите со Манчестер Сити, во Истанбул на стадионот „Ататурк“, финалето од ЛШ се игра на 29.05.2021.

Реклама

Facebook