Connect with us

Фудбал

Артета го пропушта Манчестер Сити

Коронавирусот ја зафати Премиер лигата на Англија.

Се поголем број натпревари се одложени, а денеска е потврден нов случај.

Имено, менаџерот на Арсенал, Микел Артета е позитивен по тестирањето.

Артета сега ќе биде во изолација, а ќе го пропушти и мечот со Манчестер Сити на 1 јануари.

Оваа информација ја потврдија од Арсенал.

Сити е лидер на табелата, додека Арсенал е четврти. Во последните четири натпревари Топџиите забележаа исто толку победи.

Реклама

Facebook

Реклама