Connect with us

Фудбал

Баерн Минхен со ново засилување во одбраната

Баерн Минхен успеа да постигне договор за ново засилување во одбраната, обезбедувајќи го потписот на еден од најперспективните дефанзивци во Европа. Оваа информација беше потврдена денес, со што германскиот гигант дополнително ја зајакнува својата одбранбена линија во пресрет на новата сезона.

Според изворите, новиот играч кој ќе се приклучи на Баерн е одличен млад талент, познат по своите физички способности и тактичка интелигенција. Претставниците на клубот изјавија дека веруваат дека овој трансфер ќе донесе поголема стабилност и сигурност во одбраната на тимот.

Ова засилување доаѓа по долги преговори и консултации, каде што беше постигнат договор кој е во најдобар интерес на двете страни. Тренерот на Баерн, Јулијан Нагелсман, истакна дека е задоволен од новото засилување и дека очекува значителен придонес од новиот играч во текот на претстојните натпревари.

Навивачите на Баерн се оптимисти и се надеваат дека овој трансфер ќе биде клучен за успехот на тимот во борбата за титулите на домашната и меѓународната сцена.

Advertisement