Connect with us

Фудбал

Баерн подготвува голема работа ова лето

Објавено:

Џејдон Санчо најверојатно наскоро ќе ја напушти Борусија Дортмунд.

Се повеќе се зборува за тоа, а сега се појавија информации дека Санчо ќе остане во Бундеслигата.

Негов нов клуб би можел да биде Баерн Минхен.

Оваа информација резонираше како бомба, а наводно екипата од Минхен е подготвена да плати дури 120 милиони евра.

„Билд“ дознава дека Баерн се подготвува за овој трансфер ова лето.

Во Баерн, тие сакаат да продолжат да ги „земаат“ играчите од Борусија. Претходно, овој потег го направија Левандовски, Хумелс и Геце.

Извршниот директор на Баерн, Руменике неодамна изјави дека неговиот клуб има само една желба во летниот преоден рок. Името на фудбалерот не беше откриено.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама