Поврзи се со нас

Фудбал

Баерн повторно го смени презимето на Левандовски (ВИДЕО)

Баерн може да се пофали дека во моментов го има можеби најдобриот играч на светот во својот тим.

Роберт Левандовски е вистински кошмар за противничките одбрани во 2020 година, па затоа Баерн го смени презимето на Левангоалски.

Сепак, клубот од Минен реши повторно да експериментира, па повторно го сменија презимето на Полјакот.

На социјалните мрежи е објавено кратко видео во кое Левандовски ги покажува своите вештини со фудбалска топка.

„Роберт ЛевандовСКИЛ“, напишаа од Баерн во описот на краткото видео за загревање.

loading...

Facebook