Поврзи се со нас

Фудбал

Баерн рутински се пласираше во второто коло од ДФБ

Баерн рутински се пласираше во второто коло од ДФБ Купот откако го мина Дурен како номинален гостин.

Германскиот шампион гостуваше на својот стадион, а постигна три гола на дуелот против екипата од петта лига. Конечниот резултат беше 0:3.

Имајќи ги предвид бројните отсуства поради репрезентативната пауза, Ханси Флик изведе шарена екипа, а одлично деби имаше Чопо-Мотинг, постигнувајќи ги првиот и третиот погодок на натпреварот.

Вториот гол го постигна Милер кој рутински изведе пенал во првото полувреме. Боатенг, Мартинез, Дејвис и Суле исто така играа меѓу звучните имиња. Повратникот Коста исто така играше.

Патем, членовите на овој тим од петта лига се претежно аматери. Голманот Патрик е медицински техничар, играчот за врска Ло Јокано е механичар, додека капитенот Филип е одговорен за уредување на локална спортска станица. Единствениот професионалец е Матушик од Полска.


 

Advertisement

Facebook

Реклама