Connect with us

Фудбал

Барселона вечерва игра пријателски натпревар и веќе дефинитивно е познато кој го отпиша Куман

Новата сезона на шпанската Ла Лига започнува денес, но Барселона, Реал Мадрид и Севиља ќе бидат на теренот во третото коло.

Клубовите кои играа европски натпревари во август добија повеќе време за одмор, па првите две кола ќе ги играат подоцна. Ла Лига започнува денес, но и играчите на Барселона ќе бидат на теренот.

Имено, Каталонците вечерва играат пријателски натпревар против Гимнастик и тоа ќе биде прв натпревар на Роналдо Куман на клупата на овој тим. Холанѓанецот се очекува да го оживее тимот, а тој веќе направи неколку измени.

Секако, она што најмногу ја изненади јавноста е фактот дека тој го пречкрта Луис Суарез. Иако претходните денови беше напишано дека Уругваецот може да остане во Барселона, се чини дека нема ништо од тоа.

loading...

„РАЦ1“ утрово пишува дека Куман му рекол на Суарез дека нема да се натпреварува воопшто за натпреварот вечерва и има сите шанси дека дебаклот против Баерн (8:2) бил проштален натпревар за него во дресот на каталонскиот клуб.

Истата судбина се однесува на Артуро Видал, кој исто така нема да се натпреварува вечерва за пријателски натпревар против Гимнастик. И двата преговараат со клупата за раскин на договорот, а како што стојат работите и двајцата ќе патуваат во Серија А.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com