Поврзи се со нас

Фудбал

„Бејл повторно се заљуби во фудбалот“

Во рамките на Лигата на нации, репрезентацијата на Велс денес ќе ги одмери силите со Република Ирска.

За Велс треба да игра и нивниот најдобар играч Герет Бејл, кој според велшкиот селектор Роберт Пејџ, повторно ужива во фудбалот.

“Сега тој е сосема друга личност. Се чини дека Бејл повторно се заљуби во фудбалот. Игра во клуб каде што тренерот сака да го види, ужива во тренинзите и времето што го поминува на теренот”, изјави Пејџ и додаде:

“Очигледно Тотенхем го подготви Бејл да го одигра целиот натпревар со интензитет што се очекува од него. Дури и да го погледнете на тренинг, тој е импресивен. Добро е што Бејл повторно ужива во фудбалот, па се надеваме дека може да ни го пренесе тоа чувство на теренот”.

loading...

Facebook