Connect with us

Фудбал

Битка за трофејот во Купот на Италија: Познати екипите на Јувентус и Интер!

Јувентус и Интер вечерва ќе го играат финалето на Купот на Италија на „Олимпико“ во Рим.

Тренерите на двата тима Масимилијано Алегри и Симоне Инзаги ги одредија составите.

Јувентус: Перин, Киелини, Де Лихт, Данило, Влаховиќ, Дибала, Куадрадо, Сандро, Бернардески, Рабиот, Закарија.

Интер: Хандановиќ, Де Вриј, Шкриниар, Д’Амброзио, Чалханоглу, Барела, Дармијан, Брозовиќ, Перишиќ, Лаутаро, Џеко.

Натпреварот е закажан за 21 часот.

Реклама

Facebook