Connect with us

Фудбал

„Бомбата“ пукна-Валенсија го промовираше Столе Димитриевски (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Столе Димитриевски и официјално е нов голман на Валенсија, објавија од клубот.

Очекувањата се во новата сезона да биде прв голман на Валенсија, бидејќи главна цел на клубот е да заработи поголема сума на пари од Георги Мамардашвили.


Популарниот Столе одигра шест сезони во Рајо Ваљекано, каде што се етаблира како еден од најдобрите голмани во Примера, а со Валенсија потпиша договор до јуни 2026 година.

 

Популарниот Столе одигра шест сезони во Рајо Ваљекано, каде што се етаблира како еден од најдобрите голмани во Примера, а со Валенсија потпиша договор до јуни 2026 година.

Advertisement