Connect with us

Фудбал

Челзи донесе врвни засилувања, но повеќето нема да играат на отворањето на шампионатот

Навивачите на Челзи со нетрпение го очекуваат понеделник и почетокот на новата сезона во која тимот од Лондон навистина треба да игра важна улога.

Претходните години се водеше борба за Лигата на шампионите, но по одличниот преоден рок, сега титулата е чиста цел.

Клубот донесе пет врвни засилувања ова лето – Тимо Вернер, Каи Хаверц, Тијаго Силва, Хаким Зијех и Бен Чилвел.

Сепак, дуелот со Брајтон во понеделник во 21:15 часот ќе го пропуштат дури тројца од гореспоменатите пет.

loading...

Френк Лампард денес потврди дека Тијаго Силва, Чилвел и Зијех нема да бидат во конкуренција за следниот натпревар. Сепак, со Каи Хаверц и Вернер кои играат како најдобри две sвезди кои пристигнуваат од Бундеслигата, навивачите на лондонскиот клуб со нетрпение го очекуваат првиот натпревар.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com