Поврзи се со нас

Фудбал

Дали оваa боја e најголемиот малер на Реал?

Во новата сезона, Реал Мадрид игра доста променливо и веќе забележа неколку порази и во Ла Лига и во Лигата на шампионите.

Мадрид никако не може да сврзе неколку натпревари без пораз. Загубија во Шпанија од Кадиз и Валенсија, во Лигата на шампионите од Шахтјор, едвај извлекоа бод против Борусија Моенхенгладбах…

И, секако е интересно што кралевите многу лошо се снаоѓаат во розови дресови. Во истиот, тие претрпеа пораз од Манчестер Сити во финалето на Лигата на шампионите минатата сезона, а оваа сезона не беа задоволни против Кадиз и во неделата против Валенсија.

Реал во последно време не играше често во овие дресови, но очигледно тие се вистински малер…

loading...

Facebook