Поврзи се со нас

Фудбал

Дибала куцаше на прегледот, собирајќи сили да се поздрави (ВИДЕО)

Пауло Дибала можеше да биде посериозно повреден кога започна да се враќа во форма.

Дибала се здоби со повреда на коленото во првото полувреме на дуелот против Сасуоло и Андреа Пирло беше принуден да го замени.

Одличниот Аргентинец утрово пристигна на медицинската клиника Ј на преглед и беше видно депресивен.

Одличниот офанзивен играч куцаше и носеше штит околу коленото, и некако успеа да ја крене раката и да се збогува со новинарите.

Сè уште нема точни предвидувања за тоа колку време ќе паузира, но сигурно е дека Андреа Пирло нема да може да смета на својата „десетка“ неколку недели.

Facebook

loading...