Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Димитриевски: „Бернабеу“ и „Камп Ноу“ се импресивни, но „Местаља“ е посебно искуство

Македонскиот голман Столе Димитриевски, кој моментално настапува за шпанскиот клуб Рајо Ваљекано, зборуваше за своите искуства играјќи на некои од најпознатите стадиони во светот. Во своето интервју, Димитриевски откри дека иако „Сантијаго Бернабеу“ и „Камп Ноу“ се навистина импресивни, „Местаља“ го оставила со посебен впечаток.

„Бернабеу и Камп Ноу се стадиони со неверојатна историја и атмосфера, но за мене, играњето на Местаља беше едно од највозбудливите искуства,“ изјави Димитриевски. Тој истакна дека архитектурата на стадионот, како и страста на навивачите на Валенсија, создаваат уникатна атмосфера која го мотивирала да даде се од себе на теренот.

Во видеото кое беше објавено заедно со интервјуто, може да се види како Димитриевски со задоволство зборува за своите настапи на овие големи стадиони, потсетувајќи се на некои од најнезаборавните моменти во својата кариера.

Навивачите на Рајо Ваљекано со гордост го следат Димитриевски и се надеваат дека ќе продолжи да ги брани боите на нивниот клуб со истата посветеност и страст како и досега.

Advertisement