Поврзи се со нас

Фудбал

Драматични сати од Реал Мадрид: Избегната трагедија, проблемот забележан на време!

Неколкучасовна драма е зад делегацијата на Реал Мадрид, која се упати кон Сан Себастијан на вечерашната посета на Реал Сосиедад.

-текстот продолжува по рекламата-

Реал на Твитер објави пристигнување на играчите на аеродромот во Мадрид околу 11:30 часот, но авионот не полета во предвиденото време.

Имено, механичарите навреме забележале дефект на хидрауликата во авионот, летот е откажан, а со тоа е спречена можна трагедија.

-текстот продолжува по рекламите-

Експедицијата Лос Бланкос, во меѓувреме, исто така ја смени својата траса. Ќе полетат од Мадрид до Виторија, од каде ќе се вози со автобус до Сан Себастијан.

Треба да пристигнат во хотелот околу 15 часот. Почетокот за натпреварот во арената Реал е закажан за 21 часот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама