Connect with us

Фудбал

Двајца фудбалери на Хал позитивни на коронавирус

Објавено:

Двајца фудбалери на англиски Хал се позитивни на коронавирусот.

Претходно, раководството на англискиот фудбал потврди дека во Чемпионшип биле тестирани 1.014 фудбалери, а двајцата биле позитивни.

И двајцата од ист клуб.

Хал Сити потврди дека нема да ги открие имињата на заразените, но дека ќе ги поминат наредните седум дена во изолација.

Екипите во вториот степен на англискиот фудбал од денеска се враќаат на тренинзи.

Хал е на 21-то место во првенството и ќе се бори за опстанок до крајот.

Сместено е на едно место над позиција што води до понизок ранг.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама