Connect with us

Фудбал

Емоциите повторно го совладаа Миралем Пјаниќ

Објавено:

Миралем Пјаниќ одигра многу добар натпревар во гостинскиот триумф на Јувентус против Џенова кој заврши со резултат 1:3.

Ова е прв натпревар што бх. играчот од средниот ред играше откако беше објавено дека ќе го носи дресот на Барселона од следната сезона и дека е постигнат договор за размена со каталонскиот клуб за Артур Мело.

По натпреварот, Миралем имаше јасна порака за сите навивачи на Јувентус.

 
„Максимум е минимум што можам да ви го ветам“, рече Пјаниќ по натпреварот.

Фановите на клубот од Торино веќе се збогуваат со Пјаниќ во коментарите на социјалните мрежи, и покрај тоа што ќе биде жител на Торино малку повеќе од еден месец.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама