Поврзи се со нас

Фудбал

Ерата на Андреа Пирло во Јувентус започнува

Новата ера во Јувентус со Андреа Пирло на кормилото на тимот започна утрово, откако новиот тренер на црно-белите започна да работи денес заедно со неговиот помошник, Игор Тудор.

Тренерот на италијанскиот шампион пристигна утрово, заедно со Џорџо Келини и направија медицински тестови.

По него следат четворица играчи, Матија Перин, Арон Ремзи, Дејан Кулушевски и Кристијан Ромеро, кои ќе бидат подложени на рутински медицински тестови пред да започнат предсезонски тренинг.

Од денеска започнува новата ера на Јувентус и поранешниот црно-бел играч од средниот ред се става на чело на тимот.

Пирло беше прогласен за менаџер на Јуве овој месец, на местото на отпуштениот Маурицио Сари.

Facebook

loading...