Connect with us

Фудбал

Феран Торес не можеше да ја започне годината иако утрово имаше презентација во Барселона

Феран Торес денеска имаше официјална презентација на Камп Ноу, но стартот во Барселона не започна најдобро.

Тој беше купен од Барселона за 55 милиони евра од Манчестер Сити, а беше претставен денеска иако клубот се уште го нема ни регистрирано.

Во клубот, како и самиот Торес, се убедени дека се ќе биде во ред и дека на крајот фудбалерот ќе биде пријавен бидејќи „на крајот на краиштата, никој не би платил многу пари за да мисли дека тоа е невозможно“.

Торес рече дека се враќа во Шпанија како подобар играч откако го тренираше Пеп Гвардиола во Сити, во кој се пресели од Валенсија во летото 2020 година.

За Сити, тој постигна 16 гола на 43 натпревари во сите натпреварувања, но никогаш не беше во потесните планови на Пеп поради бројните напаѓачки опции што ги имаше Гвардиола.

Во меѓувреме, кошмарот за Барселона продолжува, бидејќи клубот вечерва соопшти дека Торес е позитивен на коронавирусот, исто како и Педри. И двајцата се во изолација и ќе пропуштат некои натпревари во Ла Лига.

Прашање е дали Чави ќе може да смета на нив на 12 јануари кога се игра полуфиналето од шпанскиот Суперкуп против Реал Мадрид.

Реклама

Facebook

Реклама