Connect with us

Фудбал

ФОТО: Артур ја користи секоја можност да ја провоцира Барселона, тоа го стори уште еднаш денес

Артур Мело, како што е веќе познато, се пресели во Јувентус во размена на играчи, и секако Миралем Пјаниќ тргна во друга насока.

Сега поранешниот фудбалер на Барселона не беше задоволен од односот на некои луѓе од Барселона кон него, и ја користи секоја можност да ја провоцира Барселона.

Истото го стори и со последната објава на Твитер, каде ја објави својата слика, а се чини дека текстот што го напиша беше посветен на Барселона.

„Вака изгледаат изразите на лицето кога уживате да тренирате, Форца Јуве“, напиша Артур Мело.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com