Connect with us

Фудбал

ФОТО: Салах пристигна на тренинг, а Ловрен се пошегува со изгледот на неговиот автомобил

Објавено:

Мухамед Салах е познат помеѓу соиграчите дека не се расфрла со пари на бесни автомобили, што секако е несвојствено за фудбалските ѕвезди. Таков беше случајот со последниот тренинг на Ливерпул, кога Салах пристигна со автомобил на кој му беше скршено ветробранското стакло.

Прв кој се пошегува со него беше неговиот соиграч Дејан Ловрен.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама