Connect with us

Фудбал

ФОТО: Сликата на Левандовски од кревет ги фрли навивачите на Баерн во транс

Баерн синоќа стигна до својата шеста титула во Лигата на шампионите.

Баварците го совладаа ПСЖ со 1:0 и ја завршија сезоната на одличен начин.

По натпреварот, следуваше одлична прослава на фудбалерите на Баерн, а вистински хит беше фотографијата на Роберт Левандовски, кој постигна 55 голови оваа сезона.

Тој утрово објави фотографија од креветот, а со тоа и дојде и несмасниот трофеј во Лигата на шампионите.

loading...

Левандовски за прв пат го освојува овој трофеј, па реши да го овековечи на посебен начин.

Woke up like this😂🏆

Gepostet von Robert Lewandowski am Montag, 24. August 2020

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com