Поврзи се со нас

Фудбал

Фотографијата што го одбележа натпреварот во Франција: Што прави Мбапе на трибините?

Франција синоќа беше изненадувачки поразена од Финска во пријателски натпревар со резултат 0:2.

На овој натпревар тренерот на Триколорите, Дидие Дешамп не можеше да смета на повредениот Килијан Мбапе, кој и онака беше на трибините.

Сепак, одличниот напаѓач не беше премногу заинтересиран за натпреварот. Тој посвети многу поголемо внимание на телефонот, што не е ни чудо затоа што Франција губеше.

loading...

Facebook