Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Фудбал

Го чекаше овој момент: Тевез погоди за Марадона и после тоа веќе ништо не беше важно (ВИДЕО)

Карлос Тевез ја предводеше Бока јуниорс до победата во осминафиналето на Копа Либертадорес на гости во Порто Алегре против Интернационал.

Легендарниот напаѓач го постигна единствениот гол на натпреварот, а решавачкиот момент се случи во 63. минута кога Карлитос маестрално се снајде во шеснаесетникот и погоди за 0:1.

Очекувано, Тевез го посвети голот на Диего Марадона, икона на аргентинскиот фудбал и негов идол, кој почина минатата недела на 60-годишна возраст.

Тој го соблече дресот. Под него беше десетката на Марадона што ја носеше во Бока, и тој ја бакна капитенската лента на која се наоѓаше и фотографија од најголемиот аргентински фудбалер на сите времиња.

loading...

Facebook