Connect with us

Фудбал

Годините минуваат, но тој е ист: Роналдо постигна гол за Јунајтед и во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо ја продолжува серијата на голови во дресот на Манчестер Јунајтед.

Роналдо неодамна се врати во Манчестер, а вечерва го одигра својот прв натпревар во Лигата на шампионите од 2009 година за овој клуб.

Му беа потребни само 13-14 минути за да ја затресе мрежата на Јанг Бојс за водство на Јунајтед од 1:0. Претходно беше загубен од Бруно Фернандеш со одлична топка.

Ова е 177 -ти настап на Роналдо во Лигата на шампионите и со тоа тој се израмни со Икер Касиљас по бројот на натпревари во најелитното клупско натпреварување, а ова беше негов 135 гол во Лигата на шампионите и таму е недопирлив.

Да потсетиме, ова е негов втор натпревар откако се врати во Манчестер. Прво играше во саботата против Њукасл, кога постигна два гола.

Погледнете го голот на Роналдо во Швајцарија ТУКА .

Facebook