Поврзи се со нас

Фудбал

Гвардиола против Порто ја покажаа својата лоша страна

Беше крајно напнато за време на натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Сити и Порто.

Тренерот Пеп Гвардиола и Серхио Консеикао неколку пати влегоа во вербален судир, а деталите за дискусијата ги дискутираше тренерот на португалскиот шампион.

Консеикао рече дека Гвардиола ги навредувал португалците и смета дека има потреба да одговори на менаџерот на Граѓаните.

„Почувствував потреба да му одговорам заради начинот на кој им се обрати на моите играчи и судиите, тој исто така зборуваше за нашата земја, и тоа воопшто не беа убави зборови“, рече Консеикао.

“Однесувањето на Гурадиола и клупата на Манчестер Сити не беше воопшто пријатно. Оние кои требаше да се жалат најмногу беа членовите на клупата на Порто”, додаде тој.

Порто прв поведе на „Етихад“, но Сити на крајот постигна три гола и на крајот славеше со 3:1.

loading...

Facebook