Connect with us

Фудбал

Халанд во жесток конфликт со обезбедувањето: Ѕвездата на Борусија исфрлена од ноќниот клуб (ВИДЕО)

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд доживеа значително понижување во Норвешка.

Ѕездата на норвешкиот фудбал очигледно кршеше одредени правила на однесување, па на крајот дојде во судир со обезбедувањето на ноќниот клуб.

И тие немаа милост кон него. Халанд беше присилно исфрлен, а тој се обиде да се справи со дечкото што го отстрани од клубот.

За среќа, пријателите го спречија Хааланд да физички да се пресмета со него. Норвешкиот напаѓач викаше, се обиде да стапи во контакт, но беше однесен на време.

Халанд никогаш досега не бил виден во некои скандали, но за се има прв пат.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама