Поврзи се со нас

Фудбал

И Лука Јовиќ позитивен на коронавирус

Реал Мадрид во петокот попладне потврди дека Лука Јовиќ е позитивен на коронавирус.

Српскиот напаѓач се договори со националниот тим и ќе ги пропушти најмалку следните два натпревари на Реал, во сабота со Виљареал и во среда на гости против Интер во Лигата на шампионите.

Јовиќ најпрво беше негативен, но тестовите во српската фудбалска репрезентација се повторија откако дури четири репрезентативци беа позитивни. На вториот тест, Јовиќ беше позитивен и ќе мора да се изолира.

loading...

Facebook