Поврзи се со нас

Фудбал

Ибрахимовиќ објави фотографија од детството и потсети од каде потекнува! (ФОТО)

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ (39) објави нова фотографија на социјалните мрежи.

Овој пат Ибра копаше во архивата и најде фотографија кога бил мал во друштво на постар човек.

На фотографијата не е прикажана точната локација или бројот на години во кои времиња бил Златан, но очигледно таа е создадена некаде во Босна, од каде потекнува неговиот татко Шефик.

„Балкански корени“, напиша напаѓачот на Милан во описот на фотографијата што очигледно го врати во некои времиња.

Златан е роден во 1981 година во Малме и пораснал во предградието на Розенгард. Има една сестра Санела, а корените им се од областа на Бјелина.

loading...

Facebook