Connect with us

Фудбал

Ибрахимовиќ се појави на фестивалот во Санремо и веднаш го смени името (ВИДЕО)

Published

on

Златан Ибрахимовиќ се појави синоќа на фестивалот во Санремо, каде што ќе учествува во следните неколку дена.

Ибрахимовиќ ги воодушеви особено обожавателите од овие простори бидејќи на сцената се појави со песната „Јутро је“ од Нада Топчагиќ.

Искусниот фудбалер се огласи на Инстаграм денес и веднаш реши да го смени името на овој фестивал од Санремо во Занремо.

„Добра премиера на мојот фестивал Занремо“, напиша Ибрахимовиќ, а Ѓоковиќ коментираше „Ах туго туго“.

Facebook