Поврзи се со нас

Фудбал

Играчот на Валенсија како брз воз покрај противник: Познатиот спринт на Герет Бејл се повтори (ВИДЕО)

Американскиот фудбалер Јунус Мусах имаше навистина спектакуларен спринт на мечот против Ваљадолид.

18-годишникот доби шанса да игра и направи феноменален спринт покрај фудбалерите на Ваљадолид кои ги остави зад себе. Тој успеа да му асистира на својот соиграч, кој не го промаши голот и пропушти голема шанса.

Ова потсетуваше на славниот спринт на Герет Бејл, кој на скоро идентичен начин побрза покрај одбраната на Барселона во финалето на Купот на кралот.

Муса е уште еден во низата млади американски фудбалери кои се појавија. Пред овој избор има навистина светла иднина.

 

 

 

Facebook

loading...