Connect with us

Фудбал

Интер никогаш не бил во можност да даде понуда за Меси, вели Занети

Потпретседателот на Интер, Хавиер Занети изјави дека Интер никогаш не биле во можност да дадат понуда за Лионел Меси, што укажува на тоа дека намерите на клубот се прво да продадат играчи.

Неодамна се шпекулираше дека Интер е меѓу неколкуте клубови заинтересирани за Меси, по намерите на Аргентинецот да ја напушти Барселона.

Но, Меси одлучи сезоната 2020/21 да ја помине во Барса, ставајќи крај на гласините за неговата иднина.

Занети потврдува дека Интер никогаш не влегол во разговори за Меси.

loading...

Никогаш не сме биле во можност да дадеме понуда за Меси “, изјави Занети за „TyC Sports“.

„Ние сме на пазарот прво да продаваме, а потоа да купиме – тие треба да ги следат правилата за финансиски фер плеј. Не вредеше да седнеме на разговори со Меси“, подвлече тој.

„И тој секогаш велеше дека Барселона е неговиот дом, неговото семејство и правилно е што тој не го смени клубот“, додаде тој.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com