Connect with us

Фудбал

Јувентус е чекор поблизу до Скудетото

Објавено:

Јувентус вчерва славеше во Џенова со 3:1 и се приближи до титулата.

Оваа екипа се доближи на еден чекор до Скудето со победата против Џенова, и сега има четири бода повеќе од Лацио, иако остануваат уште девет натпревари до крајот.

Откако мрежите мируваа во првите 45 минути, дојде до дожд на голови, од кои три постигнаа гостинските играчи, кои исто така играа улога на голем фаворит.

Дибала ја продолжи серијата голови во Италија во 50-та минута, а само седум минути подоцна, со помош на Пјаниќ, Кристијано Роналдо постигна гол.

Даглас Коста реши сè со гол во 73. минута, а Џенова стигна до утешен гол и конечни 3:1 во 76-та минута преку Пинамонти.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама