Поврзи се со нас

Фудбал

Јувентус и Наполи подготвуваат размена на играчи што ќе ги воодушеви навивачите на Старата дама

Полскиот напаѓач Аркадиуш Милик скоро сигурно ќе го напушти Наполи во јануари.

Милик има договор до крајот на оваа сезона и Наполи ќе стори се за да не го напушти клубот бесплатно. Полјакот летово беше на мета на Рома, но на крајот неговото заминување на Олимпико не успеа.

Сепак, сагата околу Милик започнува повторно, а медиумите на Апенините пишуваат дека тој сега е мета на Јувентус. Калчомеркато утрово објави дека Јувентус и Наполи се во контакт и договараат размена на играчи.

Наводно, Јувентус сака да го доведе Милик во своите редови со цел да има уште еден напаѓач во ова натпреварување освен Алваро Мората. Старата дама нуди интересна размена на играчи за која Наполи би можел да се согласи.

Имено, Јувентус му понуди на Наполи Федерико Бернардески, кому не му оди најдобро во последно време. Наводно, Наполи верува дека тој би бил добро засилување и се чини дека и размената на играчи би можела да помине без проблеми.

Сепак, започнавме разни исходи и пресврти од Наполи, и во овој случај треба да почекаме да започне зимскиот преоден рок.

loading...

Facebook