Connect with us

Фудбал

Јувентус инсистира на Икарди

Published

on

Мауро Икарди продолжува да биде во плановите на Јувентус.

Според „Калчомеркато“, Јувентус ги интензивира напорите да го врати поранешниот напаѓач на Интер, Мауро Икарди, од Франција во Италија.

Гигантите од Лига 1 се подготвени да ги слушаат понудите за Аргентинецот, но ПСЖ го проценува на 50 милиони евра и нема да ја намалат бараната цена.

Ова може да ги уништи плановите на „Старата дама“.

 

Facebook