Поврзи се со нас

Фудбал

Јувентус забележа убедлива победа, но Пирло ги критикуваше своите играчи

Фудбалерите на Јувентус остварија сигурна победа на гостувањето кај Ференцварош со 1:4.

Првите два гола ги постигна Алваро Мората, додека другите два гола ги постигна Пауло Дибала, што беше доволно за сигурна победа на Јувентус.

Сепак, Андреа Пирло не беше премногу задоволен од своите играчи, и тој беше многу позадоволен од резултатот на натпреварот.

“Требаше да играме многу подобро. Направивме премногу грешки затоа што мислиме дека сме многу подобри. Зборувам со играчите цело време, но тие се оние кои донесуваат одлуки кога се на терен. Тие треба да бидат помалку себични и да го решаваат натпреварот порано”, рече Пирло.

 

loading...

Facebook